Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Akşener’e: Özür beylik işidir

ensonhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar Toplu Açılış Töreni’nde coşkulu kalabalığa hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda büyük ilgi ve sevgiyle karşılandı.

Seçime sayılı günler kala muhalefet tarafından provokatif açıklamalar yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Geçmişinizde olmuş olabilir”

Ala Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in teşkilat binasında Erdoğan’ı suçlamasına yanıt olarak şu ifadeleri kullandı:

İstanbul İl Teşkilatının vurulduğu yalanını söyledi. Yazıklar olsun sana! Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle bir ahlaksızlık olmamıştır. Geçmişinizde olmuş olabilir.

Şimdi özür dileyebilir misin? Bunu dileyemezsin, bu bir mahremiyet meselesi. 14 Mayıs’ta özellikle ablalarımdan bu hanıma bir ders vermelerini rica ediyorum.

Erdoğan yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Hanımefendi dışarıda ve yaptığımız hastanelerle dalga geçiyor. Hanımefendi gelin Başakşehir Çam Sakura’yı görün, şehir hastanelerimizi görün. Bu hastaneler olmasaydı biz bu Kovid’de ne yapardık?

Kovid hastanelerimizi 3 ayda bitirdik. Beni çok kısıtlı görüyor bu yüzden kalkıp bana papatya çayını tavsiye ediyor, biz de ona rezene çayını tavsiye ediyoruz.

Yetmedi, utanmadan İstanbul İl Teşkilatı vuruldu yalanını söyledi. Yazıklar olsun sana! Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle bir ahlaksızlık olmamıştır. Geçmişinizde olmuş olabilir.

“Özür dilemek erdemdir”

İçişleri Bakanlığı bu olayın faillerini bulup ortaya çıkardı. Şimdi özür dileyebilir misin? Sen dileyemezsin, bu bir beka sorunudur. 14 Mayıs’ta özellikle ablalarımdan bu hanıma bir ders vermelerini rica ediyorum.

Siyaset sahnesinde neler olduğunu biliyorsunuz. Kimin kiminle olduğunu görüyorsun. Bir yanda 15 Temmuz’da sokağa çıkan Cumhur İttifakı, diğer yanda 7’li koalisyon.

“Teröristin başını serbest bırakacaktı”

Kemal Bey teröristlerle ortalıkta dolaşıyor. PKK’nın meclisteki uzantısı HDP’yi gidip ziyaret etti mi Kemal Bey? Onlara ne söz verdi? Ne dedi? Açıklayabilir misin? Açıklayamıyor. Demirtaş’ı serbest bırakacaktı, terör liderini serbest bırakacaktı.

Bayan ne diyordu? Kumar masası, noter. Ne oldu şimdi? Şimdi el ele verdiniz, yolculuğa devam edin. Bir yanda önce vatan diyen eşsiz bir birliktelik var. Burada suç ortaklığı yoktur. Öte yandan Türkiye’nin güvenliğini müzakere konusu yapan bir ekip var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu