Haber

CHP Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin: “Evlerde Ufak Tefek Hasarlar Var. Can Kaybı Yok Ama Zayıf Olan Ev Bahçeleri Devrilmiş Durumda”

CEYLAN SAĞLAM

CHP Gölyaka İlçe Lideri Abdullah Şahin, Düzce merkezli sarsıntının akabinde; “Evlerde ufak tefek hasarlar var. Can kaybı yok ama zayıf olan ev bahçeleri devrilmiş durumda” dedi. Düzce’de yaşayan üniversite öğrencileri ise, “İnsanlar panikleyerek sokağa çıkıyor. Burası fay hattının üstü. İnsanların bunu alışkanlık hale getirmesi lazım” diye konuştu.

CHP Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin, Düzce’nin Gölyaka ilçesindeki sarsıntının akabinde ANKA Haber Ajansı’na bilgi verdi.

Şahin, Gölyaka ilçesinde hasar tespiti yapmak için mahalleleri ziyaret etti. Şahin, “Gölyaka’nın tüm mahallelerinde bu imgeleri (yıkılmış bahçe duvarları) görmek mümkün. Meskenlerde ufak tefek hasarlar var. Can kaybı yok fakat zayıf olan konut bahçeleri gördüğünüz üzere devrilmiş durumda” dedi.

Şahin Gölyaka merkezde belediye binasının önünde, “Herkes ayakta, burada beşerler sarsıntıyla yaşamayı öğrenmeliler. Bu kadar paniğe gerek yok. Köyleri gezdik, köylerde rastgele bir durum yok. Gölyaka merkezde de yok. Ufak tefek binalarda çatlaklıklar var. Zayıf olan bahçe duvarlarında yıkılmalar var” açıklamasını yaptı.

Düzce’de yaşayan üniversite öğrencileri ise meydana gelen depreme ilişkin, “Konutlarda zedelenmeler var, çatlaklıklar var. Ufak tefek zedelenmeler var. Zelzelenin merkezi burası. Beşerler panikleyerek sokağa çıkıyor. Burası fay sınırının üstü. İnsanların bunu alışkanlık hale getirmesi lazım. 6.1 zelzelede bu türlü panik içinde olmaması lazım. İnsanların hassas bir formda davranması lazım, herkes panik içindeydi” diye konuştular.

Gölyaka ilçesinin İmamlar mahallesi muhtarı Sebahattin Kardüz ise “Bir sorun yok, can kaybı ve binalarda hiçbir sorun yok. Ufak tefek çatlaklılar var. Onlar da yarın sabah görevlilerin bakması ile sonuç belirlenecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu