Ekonomi

Nef’ten Cumhuriyetin ikinci yüzyılına mektup

Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetin ilk günü olan 30 Ekim 1923’te yazdığı mektuptan ilham alan Nef, yayınladığı mektupta “Aldığımız güvenle geleceğe borcumuzdur” diyerek Cumhuriyet’e olan bağlılığını dile getirdi. Cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk gününde.

“Vazgeçmemek, gelişmek, ilerlemek, milli egemenliğe dayalı, uygar ve özgür bir toplum yaratmak ve bu büyük ideali tam olarak gerçekleştirmek zorundayız. Bu ideali koruyarak bu noktaya geldik. Artık daha hızlı yürümek zorundayız. “Bu büyük görevin ağırlığını ve onurunu sizlerle paylaşmak istedim.”

Mustafa Kemal Atatürk bu mektubu 30 Ekim 1923’te, Cumhuriyetin ilanından bir gün sonra yazdı.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceğe yolculuğunda “büyük görev”in sorumluluğu ve onuruyla hareket eden Nef, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk gününde mektuptan ilham alarak anlamlı bir mektup yayınladı. Mustafa Kemal Atatürk tarafından yazılmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 30 Ekim 1923 tarihli mektubunu tek bir kişi için değil, bir millet için yazdığını belirten Nef, 30 Ekim 2023’te yani tam 100 yıl sonra paylaştığı mektupta Cumhuriyet’e olan bağlılığını şu sözlerle dile getirdi. Bu anlamlı mektubun ardından: :

“Ve bugün, 30 Ekim 1923, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk gününde buradayız. Bu güven hepimizindir. Millet olarak umutla, kararlılıkla onu savunmalı, zerresinden bile taviz vermeden daha ileriye götürmeliyiz. “Aldığımız güvenle geleceğe borcumuz var.”

gomecajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu