Haber

e-Devlet güvenli bağış için yeni hizmetini tanıttı!

Türkiye merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremle sarsıldı. Depremlerin ardından büyük yıkımlar meydana geldi. Afet sonrası enkaz altında kalanlar için arama kurtarma çalışmaları devam ederken, depremzedelere yardım ulaştırmak ve bağışta bulunmak isteyenler için e-Devlet sadık bağışları sağlandı.

“Deprem Bağış Kampanyası” e-Devlet’te yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, depremzedelere yardım ulaştırmak ve bağış yapmak isteyenlere sadık bir prosedür sunmak için adımlar attı. Bunun için e-Devlet üzerinden sadık bağış yapma imkanı sağladı.

AFAD tarafından yürütülen kampanya ile sistemdeki “Deprem Bağış Kampanyası” hizmeti ile bağışlar deprem bölgesine ulaştırılacak. Bu hizmet, bağışların güvenilir bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını amaçlamaktadır.

Depremzedelerin yardım alabileceği siteler!

AFAD ve Türk Kızılayı ile ilgili diğer iki bağış kampanyası ile vatandaşlar bu hizmetten kredi kartlarını kullanarak yararlanabilecek. Ayrıca e-Devlet bağış yapmak isteyenler için ödeme bölümünde üç boyutlu güvenlik sistemi (3D Secure) koruması da sağlayacak.

Bunların dışında depremden zarar gören vatandaşlara kan bağışında bulunmak isteyenler için de değerli bir hizmet var. Kan bağışçıları en yakın kan bağış merkezlerini e-bu sistem üzerinden öğrenebilecek. Böylece size en yakın noktada Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi’nin adresi, telefonu ve çalışma saatleri haritada gözükecektir.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu